Bizi Takip Edin !
Bizden Haberler
Başkan Çolakbayrakdar Demokrasi Nöbetinde Koşturuyor
Darbe girişimine karşı tek yürek olan Kayseri'de Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşların yanı sıra ilin yöneticiler, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti başkanları ve STK temsilcileride örnek bir dayanışma sergiledi.
Kayseri Büyükşehir, Melikgazi, Kocasinan ve Talas belediye başkanları tüm imkanlarını seferber etmenin yanı sıra meydanı hiç boş bırakmayarak aralıklarla vatandaşlara seslenip, darbecilere göz dağı verdiler.

Büyükşehir Belediyesi iş makinalarını İl Emniyet Müdürlüğü binası önünde siper olup emniyet müdürlüğü binasını korumaya aldı. Büyükşehir, Melikgazi, Kocasinan ve Talas belediyeleri meydanda bayrak, su ve simit dağıtımı yaptı.

Kocasinan Belediyesi ayrıca Cumhuriyet Meydanında kurduğu çadırlarla gece gündüz demokrasi nöbeti tutan vatandaşların dinlenebilmeleri için imkan sundu. Vatandaşlara bayrak, su ve simit ikramının yanı sıra ikram çeşmelerinden çorba dağıtımı yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, elleriyle dürüm ikramı da yaptı.

Demokrasi nöbeti tutan vatandaşların coşkusu, Kocasinan Belediyesi Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın konuşmasıyla tırmandı. Başkan Çolakbayrakdar konuşmasında ''Aziz hemşehrilerimiz sokaklara çıkmayın diyen hainere 'bu sokaklar bu topraklar bizim' diye cevap verdiniz. Kayseri'den dünyaya tarihi bir mesaj veren sizler dediniz ki ; biz başımızı yalnız Yaradan'ın huzurunda eğeriz dediniz. Vatanınıza sahip çıktınız. Hainler Yunanistan'a kaçtılar, bu toprakların bizim olduğunu tüm dünyaya gösterdiniz. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın biz bu gün burada hep birlikte bu toprakların sahibiyiz dedik. Darbe girişiminde bulunan hainlerin yaptığı yanına kar kalmayacak. Bizler burada sabaha kadar bu meydanları dolduruyorsak o hainlere bu yaptıklarının hesabını sorup, güzel ülkemizde huzur içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Evlerindeki seccadiyelerinde gözü yalı analarımızı babalarımız dualarıyla bizlere destek veriyorlar onların duaları ve destekleri hatırına güzel günler bizim olacak, huzur, barış ve kardeşlik içerisinde yaşamaya devam edeceğiz'' dedi. Başkan Çolakbayrakdar'ın konuşması sık sık vatandaşların tekbir sesleriyle kesildi.

''Rabbim birliğimizi dirliğimizi daim etsin, bu vatana göz dikenlere fırsat vermesin'' diyen Başkan Çolakbayrakdar konuşmasına Şöyle devam etti;
''hepimiz tek vücut içerisinde bu topraklara göz dikenlerin gözünü oymaya hazır mıyız, bayrağımızı indirmek isteyenlerin elini kırmaya hazır mıyız, ezanımızı susturmak isteyenlere haddini bildirmeye hazır mıyız?''. Başkan Çolakbayrakdar konuşmasıyla coşkusu artan Kayseri halkı sık sık tekbir getirdi.

Gece boyu demokrasi nöbeti tutup öğlene doğru evlerine çekilen vatandaşların yeni nöbet öncesi mağdur olmaması adına Kocasinan Belediyesi temizlik ekipleri de çalışmalarını sürdürdü.
Diğer Haberler
Adres : Hasanarpa Mah. Bora Sokak No:27 Kocasinan KAYSERİ
Telefon : 0352 222 13 65
Copyright © 2015 Tüm hakları saklıdır.