Bizi Takip Edin !
Kurumsal
Firma Hakkında

KAYÇEV Çevre Teknolojileri ve Enerji San. Tic. A.Ş. tavuk gübresi üretim tesisi 2011 yılında; Elagöz, Hasanarpa, Akin, Yazır bölgelerindeki tavuk çiftliklerinin atık gübrelerini bertaraf etmek için faaliyete geçmiştir. Ancak,şirketin çok ortaklı yapısından dolayı istenen verim alınamamıştır.

2015 yılının Ocak ayında dönemin Kocasinan Belediye Başkanı, bugün ki Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa ÇELİK'in talimatıyla Kocasinan Belediyesi, şirketin %97 hissesini satın alarak Kocasinan Belediyesi bünyesine alınmıştır.

Bu tarihten sonra, şirkette yeniden yapılanma işlemlerine hız verilmiştir. Bu kapsamda, ilk olarak, şirket bünyesinde Ambalaj Atığı Toplama Ayırma tesisinin yapımına başlanmış, ayrıca mevcut gübre üretim tesisinde gerekli düzenlemeler yapılarak üretim kapasitesi arttırılmış, elektrik maliyetleri düşürülmüştür.

Kocasinan Belediye Başkanımız ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet ÇOLAKBAYRAKDAR Bey'in göreve gelmesinden sonrada yatırımlar hızla devam etmiş, Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisi tamamlanarak faaliyete başlanmış ve şirketimize kurumsal kimlik kazandıracak düzenlemeler ve yatırımlar gerçekleştirilmiştir.

Öyle ki; mevcut yapılan yatırımlara ek olarak, bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlamaları tamamlanan, Biyogaz - Elektrik Üretim Tesisi ve tarımsal kullanıma yönelik Kompost Gübre Üretim Tesislerinin yapımına önümüzdeki dönemde başlanacaktır.

Şirketimiz; Kocasinan Belediyesi bünyesinde, önce gerekli hizmeti sağlamak daha sonra kâr elde etmek amacında olup, prensiplerinden ödün vermeden çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Adres : Hasanarpa Mah. Bora Sokak No:27 Kocasinan KAYSERİ
Telefon : 0352 222 13 65
Copyright © 2015 Tüm hakları saklıdır.