Bizi Takip Edin !
Anasayfa

Geri Dönüşüm terim olarak, kullanım dışı kalan geri dönüştürülebilir atık malzemelerin çeşitli geri dönüşüm yöntemleri ile ham madde olarak tekrar imalat süreçlerine kazandırılmasıdır.

Tüketilen maddelerin Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisleri aracılığıyla yeniden geri dönüşüm halkası içine katılmasıyla ilk olarak hamcmadde ihtiyacı azaltılmış olur. Böylece insan nüfusunun artışı ile paralel olarak artan tüketimin doğal dengeyi bozması ve doğaya verilen zarar engellenmiş olur. Bununla birlikte yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar hammadde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılar. Örneğin, yeniden kazanılabilir alüminyumun kullanılması alüminyumun sıfırdan imal edilmesine oranla %35'e varan enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Atık malzemelerin ham madde olarak kullanılması çevre kirliliğinin engellenmesi açısından da önemlidir. Kullanılmış kâğıt tekrar kâğıt imalatında kullanılması hava kirliliğini %90, su kirliliğini %35, su kullanımını %45 azaltabilmektedir.

Doğal kaynakların hızla tükendiği dünyamızda, var olan kaynakların özenle kullanılması bir zorunluluktur haline gelmiştir. Dönüşebilir atıkların geri kazanımı ile doğal kaynakların korunması ve enerji tasarrufu sağlanmakta, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre sunulmaktadır.

KAYÇEV Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisimiz ''Geleceğimizi Önemsiyoruz, Çöplerimizi Ayrıştırıyoruz, Kocasinan'a Kazandırıyoruz'' sloganıyla hareket ederek, ambalaj atıklarını kaynağında ayrı toplayarak ekonomiye yeniden kazandırmaktadır. Bölge ekonomisine katkısının yanında Kocasinan İlçesi Merkez Mahalleler başta olmak üzere pilot alanlar belirlenerek, toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi faaliyetinde kamu kurumları, okullar, iş yerleri, market ve konutlarda proje bazlı çalışmalar yaparak, geri dönüşüm ambalaj atıklarını yüksek performans hedefiyle tekrar imalat sürecine ham madde olarak kazandırılmaktadır.

Kocasinan Belediyesi bünyesindeki KAYÇEV Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisimiz geri dönüşüm bilincini daha yaygın bir kitleye ulaştırabilmek için eğitim ve seminerler düzenleyerek bilgilendirici broşürler dağıtmaktadır. Bu faaliyetler sonucunda geri dönüştürülebilir atıkların önemi konusunda toplumsal vatandaş odaklı bilincin oluşturulması hedeflendirilmektedir. Doğal kaynakların korunması, enerji tasarrufu, atık miktarının azaltılması, ekonomiye katkısı yönünden geri dönüşüm ürünleri çöp değildir.

Giriş Konveyörü ve Atık Haznesi
BALLİSTİC SEPARATOR
2D Ayıklama Konveyörü
3D Ayıklama Konveyörü
Pres Konveyörü
Pres
Balyanın Stok Alanına Taşınması
Stok Alanı
Adres : Hasanarpa Mah. Bora Sokak No:27 Kocasinan KAYSERİ
Telefon : 0352 222 13 65
Copyright © 2015 Tüm hakları saklıdır.